+90 212 520 4118

Sosyal Medyada Biz}

Muhteşem Branda Sunduğu Ürünlerinde Kalite ve Estetik Tasarımı Garanti eder.
firmamız Muhteşem Branda uzman kadrosu ile çadır, tente, şemsiye, minder, kumaş, branda sektörüne yenilikler katarak geniş müşteri kitlesine ulaşmıştır. Siz saygıdeğer müşterilerimize daima kaliteli ve ciddi iş anlayışı sunarak bu sektöründe yoluna devam etmektedir.
İLETİŞİME GEÇİN

Yandan Gövdeli Şemsiye

Yandan Gövdeli Şemsiye
Hizmetimizi Nasıl Buldunuz ?

teleskopik semsiye anaekran 300x300 Yandan Gövdeli Şemsiye

1- ŞEMSİYENİN İSKELET KALINLIĞI Güneş şemsiyelerimizin ana gövdesini 50 mm. 60 mm. 85 mm. 100 mm. kalınlıklarında alüminyum profil ve buna bağlı kolları da alüminyum profilden üretiyoruz. Kullandığımız malzemenin boyutu ve et kalınlığı ürünün dayanıklılığını aynı oranda etkilemektedir.

2- ŞEMSİYENİN KUMAŞI Uzun ömürlü şemsiyelerde ”Docril” marka ithal akrilik kumaş, promosyon şemsiyelerde ise polyester kumaş kullanmaktayız.

Polyester kumaşın güneşte solma ömrü 3-4 ayla sınırlıyken Docril akrilik kumaşımız 7 yıl solmaya karşı dayanıklıdır. Akrilik kumaşın ısı, ışık ve yağmur suyu geçirmemesine karşın polyester kumaş bu özelliklerde koruyucu özelliğe sahip değildir.

semsiye ozellik1 Yandan Gövdeli Şemsiye

3- AÇMA KAPANMA MEKANİZMASI

A) Dişli sistem: Şemsiyenin ana gövdesinde bulunan burgulu çelik vida gövdedeki kol yardımıyla çevrilmek suretiyle şemsiye açılıp kapanır.

B) Kelepçe sistemi: Şemsiyenin ana gövdesinde bulunan kancalı kelepçe yardımıyla gerdirilmek suretiyle şemsiye açılıp kapanır

C) İpli makaralı sistem: Şemsiyenin üst kollarına bağlı ipler makara yardımıyla gerilerek ana gövdeye bağlanmak suretiyle açılıp kapanır.

buyuk semsiye modelleri Yandan Gövdeli Şemsiye

4- TAŞIYICI KAİDELERİ (SABİTLEYİCİLER) Şemsiyelerin sağlıklı sabitlenmemesi hem tehlikeli bir sorundur hem de sürekli rüzgarda titreyen ürün bağlantı noktaları aşınmalara maruz kalır.

A) Hareketli mermer ağırlıklar dengeli, uygun boyutta ve ağırlıkları yeterinde ağır olmalıdır.

B) Yere gömme suretiyle sabitleme usulünde en çok dikkat edilmesi gereken unsur şemsiye 90 derecede dik olmalıdır aksi durumda sağlıksız ve estetik olmayan bir görüntü oluşacaktır.

yandan govdeli bahce semsiyesi Yandan Gövdeli Şemsiye
5- TELESKOPİK SİSTEMLER
Teleskopik sistem şemsiyelerin açılıp kapamasında makul düzeyde tutulmasını sağlamaktadır; bu yetenek açıp kapamada rahatlık sağlarken bağlantı noktalarında şemsiyenin mukavemetini artırmaktadır.

6- HAVALANDIRMA BACA SİSTEMİ Şemsiyenin çatısına yerleştirdiğimiz baca sistemi hava sirkülasyonuna izin vererek rüzgardan yıpranmasını belli ölçülerde engeller.

aluminyum yandan govdeli bahce havuz semsiyesi Yandan Gövdeli Şemsiye

yandan govdeli semsiye Yandan Gövdeli Şemsiye


7- HAREKETLİ PARÇALARIN BİRLEŞİM TEKNİKLERİ
Bazı üreticilerin tercih ettiği plastik bağlantı parçaları sıcak havalarda gevşeyip soğuk havalarda kuruduğundan ömürleri çok kısadır.

Aynı şekilde perçin tutturmalar ve direkt vidalamalar ürünün rüzgarda gösterdiği vibrasyon etkisi bağlantı noktalarını gevşetip bir süre sonra parçaların sökülüp dökülmesine neden

olmaktadır.

Şimdi Ara